Aprílový Rebrík plný veľkonočnej radosti

(Bratislava, 1. apríla 2022) – Téma aprílového Rebríka Zvieratá v Biblii ponúka zoznámenie sa s hadom (aj s tým medeným), s osliatkom, kohútom či baránkom a s ich biblickými príbehmi. Tak ako celý svet, aj zvieratá stvoril Pán Boh. Píše sa o tom hneď na prvých stránkach Biblie. Viete, že vo Svätom písme sa spomína viac ako 60 druhov zvierat? Viaceré z nich sa spájajú s Veľkou nocou.

Príbeh kohúta vo Svätom písme vyrozpráva aj scénka O kohútikovi, ktorý trikrát zakikiríkal. Spolu s vystrihovačkou prstových bábok a kulís ponúka deťom možnosť zahrať si prstové divadlo. Zapojiť sa môže celá rodina, spolužiaci či kamaráti.

Aj v aprílovom čísle budeme S Glóriou v Ugande. Hoci Glória žije v Afrike, leva nikdy nestretla. Zato stretáva kozy, sliepky, psy a sem-tam aj opice. S kamarátmi Rebom a Rikou sa porozpráva o rozličných zvieratách na Slovensku aj v Ugande.

Chcete si spoločne s deťmi urobiť svoje originálne veľkonočné pozdravy? Na strane 25 ponúkame návod na dva dva veľkonočné pozdravy pripravované rozličnými technikami. Tí, čo sa radi púšťajú do zaujímavých a netradičných techník, môžu vytvoriť roztieraný pozdrav. Pre tých, ktorí obľubujú tradičné techniky ponúkame skladací pozdrav.

V rubrike Moja nedeľa porozpráva slepec Bartimej o tom, ako ho Ježiš uzdravil, ale aj o tom, ako Pán Ježiš slávnostne vstúpil do Jeruzalema a ako ho po pár dňoch spútali, odsúdili, viedli na Golgotu, kde ho ukrižovali. Spolu s čitateľmi sa môžeme zamyslieť nad tým, aké ťažké je nebrániť sa, nevrátiť utŕženú ranu. Podarí sa im splniť výzvu prijímať počas celého týždňa nepríjemnosti a krivdy s pokojom?

Rebrík si môžete objednať na eshope Vydavateľstva DON BOSCO www.donbosco.sk, cez stránku časopisu www.rebrik.sk alebo na telefónnom čísle 0910 777 587.

Informovali: Katarína Jantáková, Peter Novák

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.