Artemide Zatti pripravil bežkárom náročné zjazdy

(Žilina, 28. februára 2019) – Saleziáni zo Žiliny tradične organizujú raz do roka bežkársky prechod s názvom Biely plášť Artemida Zattiho. Podujatie má pripomenúť blahoslaveného saleziánskej rodiny, koadjútora Artemida Zattiho, prezývaného aj Dobrý Samaritán.

V sobotu 23. februára sa po rannej svätej omši bežkári vyviezli autami k Makovu. Riaditeľ SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline Igor Pecha SDB krátko predstavil svojho koadjútorského kolegu Artemida a po modlitbe bežkári vyrazili do terénu. Zvolili tradičnú trasu Beskydsko-javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrály: Melocík – Kasárne – Melocík.

„Slnko nám krásne svietilo, mrzlo riadne, hore na Kasárňach teplomer ukazoval deväť stupňov pod nulou a zľadovatená vyratrakovaná trať nám celkom dala zabrať,“ komentoval bežkársky prechod jeden z účastníkov. „Zima bola, bolo to zmrznuté, ale fajn. Lepšie ako sedieť doma,“ uzavrel ďalší.

Zdroj: domkazilina.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.