Ašpiranti saleziánov spolupracovníkov sa duchovne cvičili

(Varín, 4. septembra 2018) – Sedem ašpirantov hľadalo od polovice augusta na duchovných cvičeniach vo Varíne odpovede na otázky svojho povolania ako vykročiť po stopách Jána Bosca v službe pre Cirkev a mládež. S pomocou provinciálneho delegáta pre saleziánsku rodinu dona Pavla Gracha SDB sa snažili pochopiť snahu dona Bosca o vytvorenie apoštolského spoločenstva. Teraz ich čaká definitívne rozhodnutie a podanie žiadosti o prijatie do spoločenstva saleziánov spolupracovníkov.

Ašpirant Michal z Levíc spomína, ako pri čítaní životopisu dona Bosca, pozoroval jeho nosnú tému v tom, že "nič nie je isté". „Nečakal som, že nás v tomto bude Združenie trénovať už počas ašpirantúry. Špeciálne DC pre nás boli v systéme už od začiatku, medzitým sa však zmenil termín, miesto sme sa dozvedeli až tesne pred ich konaním a nakoniec sa zmenil i prednášajúci. Napriek tomu sme však všetci šťastne dorazili, idúc za pápežskými farbami až k chate, ktorá nám pripomenula, že skromnosť a pokora sú tým, čo má rásť v našich srdciach,“ hovorí Michal, podľa ktorého päť dní "na dohodenie kameňom" od národného parku stálo za to.

Medzi ašpirantov prišla aj Adriana z Bratislavy. „Na DC som sa tento rok prihlasovala koncom júna a do úvahy prichádzali dva termíny. Dva dni pred DC som ale zažila šok, keď mi jedna účastníčka povedala, že DC sú ašpirantské. Začala som v panike hľadať iný termín. Žiaľ, jediný, na ktorý by som mohla ešte ísť, bol už zrušený,“ povedala. Adriana priznáva, že po veľkom sklamaní a nevôli si povedala, že to bude mať určite nejaký význam. „DC boli výborné. A mali aj veľký bonus – našich skvelých a úžasných ašpirantov, ktorí boli pre mňa veľkým príkladom a povzbudením. Verím, že čoskoro sa stanú súčasťou našej rodiny. Už teraz sa na to teším. A verím, že tých bonusov bude určite viacJ,“ zhodnotila Adriana.

Bonusom cvičení bola podľa Michala veľkoleposť Božieho diela v podobe nádhernej slovenskej prírody, keď si všetci naplno vychutnávali hrejivé slnko, tieň blízkych lesov, výstup na "Golgotu", kde už čakal urbárnikmi osadený kríž aj s Pannou Máriou.

Zdroj: www.ascslovakia.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.