Banskobystričania oslávili sviatok dona Bosca muzikálom

(Banská Bystrica, 1. februára 2018) – Keď sa v saleziánskych kruhoch, a obzvlášť v ich mládežníckych strediskách, spomenie sviatok dona Bosca, každý si predstaví veľkú slávnosť. Mladí si každoročne pripravujú rôzne scénky, ktoré prezentujú na Don Bosco Show. Banskobystrické stredisko však opäť vsadilo na osvedčenú kartu a po dvojročnej pauze prinieslo divákom ďalší umelecký zážitok v podobe muzikálu. Mnoho mladých spoločne s rodičmi zo sásovského strediska si pripravilo inscenáciu s názvom Ester.

Príbeh o mladej Ester zo strednej školy, ktorá musí ukázať silu a odhodlanie postaviť sa zákernej skupinke tretiakov, ktorú vedie Denis, je dielom saleziána Juraja Kovaľa. Inšpiráciu našiel v rovnomennej knihe zo Starého Zákona. „Snažil som sa preniesť myšlienku do dnešnej doby, lebo si myslím, že aj dnes má príbeh čo povedať nám všetkým,“ zhodnotil autor.    Premiéra sa odohrala v dvoch predstaveniach v poslednú januárovú nedeľu. Tej prvej o 15.30 sa zúčastnil aj banskobystrický predseda VÚC Ján Lunter. Muzikál si prišlo v dome Misijného hnutia na Skuteckého ulici vychutnať približne 500 ľudí. „Najviac sa mi páčilo nadšenie hercov, ako sa do diela vložili. Aj napriek únave z množstva nácvikov dokázali ľudí povzbudiť,“ povedala diváčka Dominika Bernátová.

Príbeh o láske a odpustení má v dnešnej dobe stále čo povedať. Muzikál Ester ukázal, že aj jeden obyčajný človek dokáže zmeniť svet. I keď možno len ten okolo seba. Kto nemal možnosť zúčastniť sa premiéry, si môže zakúpiť lístky na reprízu. Repríza muzikálu je naplánovaná sa najbližšiu nedeľu 4.2. v časoch o 15.30 a 18.00.Viac o muzikáli sa dozviete TU.

Zdroj: sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.