Banskobystričania zažili svätú omšu vo výške 2 494 m n. m.

(Vysoké Tatry, 24. októbra 2018) – V polovici októbra zorganizovali mladí z banskobystrického saleziánskeho strediska, pod záštitou saleziána Juraja Kovaľa, už štvrtý ročník Mariánskeho nočného výstupu. Po Veľkej Fatre, Nízkych Tatrách, Kremnických vrchoch prišli na rad Vysoké Tatry. Za cieľ výstupu si vybrali Kriváň.

V Salezku sa nazbierala až 31 členná skupina. Pri Troch studničkách začali výstup spoločnou modlitbou. Všetkých prekvapilo množstvo turistov, ktorý sa tiež rozhodli pre nočný výstup. „Na rázcestí v Krivánskom žľabe bol krásny výhľad na hviezdnu oblohu a tiež na chodníky zo Štrbského plesa a z Troch studničiek, ktoré doslova svietili vďaka množstvu turistov s čelovkami,“ opísal dojmy z výstupu jeden z účastníkov.

Turisti zo Salezka sa nedali zahanbiť a na vrchol Kriváňa vystúpili presne za tri hodiny. To však znamenalo ešte hodinové čakanie na východ slnka, ktoré si skrátili občerstvením. Tesne pred siedmou sa ukázalo slnko a účastníkom nočného výstupu sa pred očami odohralo nádherné divadlo. Na rad prišlo spoločné fotenie a svätá omša.

Cesta dolu bola po prebdenej noci náročná, ale vďaka ukážkovému počasiu a povzbudeniu z krásnych zážitkov to všetci úspešne zvládli.

Zdroj: sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.