Bardejovské Saleziánske kilo pomohlo rodinám v núdzi

(Bardejov, 10. januára 2020) – Tradičná potravinová zbierka „Saleziánske kilo“ v Bardejove bola opäť štedrá. Každoročne pred sviatkami Veľkej noci a pred Vianocami sa v Bardejove koná potravinová zbierka, do ktorej môžu Bardejovčania i ľudia z blízkeho okolia prispieť potravinami zo svojho nákupu pre rodiny v núdzi.

Do zbierky sa pravidelne zapájajú desiatky dobrovoľníkov všetkých vekových skupín od detí až po seniorov. Pomáhajú pri zbere, triedení, nosení, rozvoze a distribúcii, pri logistike i upratovaní. Zbierka sa koná v spolupráci s cirkevnými spoločenstvami v Bardejove. Potraviny sa sústreďujú a triedia na miestnej cirkevnej škole a do samotnej zbierky prispievajú tisíce obyvateľov Bardejova a okolia.

Tento rok sa vyzbieralo približne 6 ton potravín, ktoré sa rozdelili do 240 banánových škatúľ a pomoci sa tak dočkalo viac ako 220 rodín. Z predvianočnej kapustnice, ktorá bola pripravená pre dobrovoľníkov a organizátorov sa ušlo aj bezdomovcom z miestneho útulku. Všetkým organizátorom, dobrovoľníkom i štedrým darcom organizátori úprimne ďakujú.

Zdroj: www.pobavi.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.