Beh Dominika Savia mal tento rok netradičnú formu

(Žilina, 26. mája 2021) – Žilinskí saleziáni v spolupráci s občianskym združením Domec každoročne organizujú Beh Dominika Savia. Športové podujatie je oslavou najmladšieho svätca saleziánskej rodiny.

Tradične sa behu zúčastňuje vyše sto bežcov, preto museli organizátori prispôsobiť priebeh podujatia aktuálnym opatreniam. Tentokrát sa behalo individuálne. Pre riadne prihlásenie do súťaže bolo potrebné zabehnúť vyznačenú trasu v mobilnej aplikácii, ktorá beh zaznamenala.

Beh Dominika Savia odštartoval priamo na sviatok svätca 6. mája. Zúčastnilo sa ho 24 mladých bežcov, ktorí pretekali v troch kategóriách (do 11 rokov, do 15 rokov, od 16 rokov). Každá kategória mala určený vlastný bežecký okruh v rámci žilinskej časti Bánová. Športovci mali možnosť zabehnúť trasu počas nasledujúcich desiatich dní.

Prví traja z každej kategórie získali diplom. „Výhercom ešte raz srdečne gratulujeme! Ďakujeme všetkým účastníkom a tešíme sa na budúci rok!“ píšu saleziáni na svojej žilinskej facebookovej stránke, kde si môžete pozrieť výsledky.

Zdroj: zilina.sdb.sk, facebook.com/salezianiza/, lumen.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.