Biblická olympiáda saleziánskych svätých prekvapila témou

(Žilina, 31. mája 2018) – V piatok 25. mája sa v Žiline konala tradičná biblická súťaž spojená so životopisom nejakého svätca tzv. BOSS. V saleziánskom oratóriu medzi sebou súťažili žiaci žilinských základných škôl.

Prekvapením tohto ročníka bola nečakaná téma. Netýkala sa totiž Biblie ani nejakého svätca. Súťažiaci sa tento raz zamerali na misie v Ekvádore, ktoré popísal zosnulý saleziánsky misionár don Šutka vo svojej knihe Medzi Šuarmi.

Saleziáni prišli do Ekvádoru v roku 1888 na podnet vtedajšieho ekvádorského prezidenta, ktorý sa spolu s tamojším arcibiskupom obrátili priamo na dona Bosca. Stredobodom ich práce sa stala oblasť v ekvádorskom amazonskom pralese, kde sa zamerali na výchovu, evanjelizáciu a kultúrny rozvoj indiánskeho národa Šuarov. Medzi najvýznamnejších slovenských misionárov v tejto oblasti nepochybne patril aj don Ján Šutka.

Do olympiády sa zapojili tri školy, pričom každá vyslala dve družstvá. Tohtoročným víťazom sa stala škola Dobrého pastiera zo Soliniek.

Viac o saleziánskej misii v Ekvádore a donovi Šutkovi sa dozviete v Saleziánskom magazíne:

Zdroj: domkazilina.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.