Biskup Galis ocenil študenta saleziánskej školy. Žiaci zabodovali aj v odbornej súťaži

(Žilina, 5. mája 2022) – Vo štvrtok 21. apríla sa v priestoroch SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline uskutočnila regionálna súťaž MLADÝ STOLÁR. Na súťaži sa zúčastnilo 14 žiakov druhého ročníka odboru stolár zo siedmich stredných odborných škôl. Atraktívnosť súťaže bola umocnená hodnotnými vecnými cenami od sponzorov.

Súťaž pozostávala z teoretickej časti, v ktorej mohli žiaci získať maximálne 30 bodov a praktickej časti, kde žiaci podľa výrobných výkresov vyrábali drevenú debničku na víno. V tejto časti mohli získať až 80 bodov.

Prvé miesto v súťaži obsadil žiak SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline Ondrej Grondžák so ziskom 104 bodov. Na druhom mieste sa umiestnil Michal Triebel, žiak rovnakej školy, so ziskom 102 bodov. Tretie miesto získal žiak SOŠ drevárskej Zvolen, Jakub Faltys, ktorý získal 99 bodov. V súťaži družstiev zvíťazila SOŠ sv. Jozefa Robotníka Žilina so ziskom 206 bodov. Súkromná SOŠ Dolný Kubín obsadila druhé miesto so 186 bodmi. Spolu 184,5 bodov získala SOŠ drevárska Zvolen a obsadila tretiu priečku.

Ocenenie žiaka našej školy otcom biskupom

Žilinský biskup Mons. Tomáš Galis aj v tomto školskom roku ocenil študentov katolíckych stredných škôl Žilinskej diecézy.

Slávnosť sa začala svätou omšou v Kostole Sedembolestnej Panny Márie, ktorú celebroval otec biskup. Potom nasledoval slávnostný akt. Zo saleziánskej školy si ocenenie prevzal Adrián Boháč, žiak III.C triedy. Prítomní boli aj rodičia žiakov, ich triedni učitelia a riaditelia škôl. Po udelení cien sa všetci presunuli na spoločné posedenie.

„Ďakujeme otcovi biskupovi, že mu záleží na mladých veriacich ľuďoch a osobne podporuje a povzbudzuje ich rozvoj. Sme hrdí, že máme v škole študentov, ktorí si takéto ocenenie zaslúžia a aj takýmto spôsobom šíria dobré meno školy,“ povedal pedagóg Radoslav Jurko.

Zdroj: sjoroza.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.