Blahorečenie Titusa Zemana má už svoje logo

(Bratislava 14. marca 2017) – Saleziáni don Bosca predstavujú logo, ktoré bude sprevádzať tohtoročné blahorečenie nového slovenského mučeníka. Pápež František 27. februára schválil dekrét o mučeníctve saleziána kňaza Titusa Zemana. Slovensko tým dostáva prvého rímskokatolíckeho kňaza, mučeníka z čias totalitného komunistického režimu.

Červená je farba krvi aj farba lásky. Preto je aj farbou mučeníctva. Logo pre blahorečenie Titusa Zemana, vo farbe krvi a lásky, priamo predstavuje osobu s menom a priezviskom a s uvedenou charakteristikou mučeníka. Ostnatý drôt evokuje aj zápas o slobodu, ktorú don Titus poctivo zaplatil.

Oficiálne logo pre blahorečenie Titusa Zemana navrhol grafik Tomáš Miško. „Logo spája minulosť so súčasnosťou prostredníctvom staršieho i moderného písma. Červená časť predstavuje život prerušený ostnatým drôtom utrpenia, ktoré sa stalo súčasťou jeho obety na zemi. Zároveň je farbou prechodu z ´komunistického červeného mora´ do víťazstva cez mučenícku smrť,“ priblížil autor Tomáš Miško.

Bližšie možno spoznať Titusa Zemana cez webstránku tituszeman.sk.

2017 03 14 logo TZ

Rastislav Hamráček SDB, hovorca saleziánov

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.