Blahoslavený Titus Zeman navštívil bratov dominikánov

(Zvolen, 4. apríla 2023) – Dominikáni pozývajú každý pondelok po večernej svätej omši veriacich vypočuť si prednášku o živote a charizme rôznych svätcov a následne prijať požehnanie s ich relikviou. Tentokrát medzi nich zavítal salezián don Jozef Luscoň, ktorý im 27. marca predstavil mučeníka za duchovné povolania bl. Titusa Zemana.

Don Luscoň sa najskôr doobeda stretol na konferencii s bratmi dominikánmi v rámci ich formačného dňa. „Výmena skúseností bola na tému Súčasná kultúra a jej vplyv na mladých ľudí a čo to znamená pre pastoráciu mládeže a povolaní,“ upresnil správca farnosti fr. Rafael Marek Tresa OP.

Večer po svätej omši a vešperách v konvente sv. Dominika sa don Luscoň stretol s veriacimi. V rámci prednášky o blahoslavenom saleziánovi stihol tiež preveriť vedomosti Zvolenčanov a za správnu odpoveď rozdať niekoľko vecných cien. Po záverečnej modlitbe nasledovalo spoločné i individuálne požehnanie relikviou a požehnaný večer bol zakončený priateľskými rozhovormi veriacich s duchovnými otcami.

Informoval: Jozef Luscoň, SDB

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.