Blížia sa Dni spirituality saleziánskej rodiny 2024

(Rím, 29. novembra 2023) – Do začiatku Dní spirituality saleziánskej rodiny (DSSR) 2024, ktoré sa budú konať od 18. do 21. januára 2024 v Turíne-Valdoccu, zostáva už len 50 dní a Sekretariát saleziánskej rodiny zverejnil krátke video v piatich jazykoch, v ktorom pozýva členov všetkých skupín na toto veľké podujatie spirituality, spoločenstva a zdieľania.

„Don Bosco vás čaká; Mária Pomocnica vás miluje; saleziánska rodina je opäť zjednotená: a vy, vy si nemôžete nechať ujsť toto stretnutie!“ počujeme vo videu, ktoré pripravil koordinačný tím GSFS 2024.

Stretnutie, ktoré sa v roku 2024 uskutoční už 42-krát, je iniciatívou, ktorej cieľom je oživiť saleziánsku spiritualitu v jej základných dimenziách, ktoré každoročne navrhuje príslušné Heslo hlavného predstaveného, a to v duchu spoločenstva medzi 32 vetvami saleziánskej rodiny.

Tento rok majú DSSR ešte jeden dôvod, ktorý motivuje k účasti: skutočnosť, že spoločenstvo a spoločná reflexia sa budú rozvíjať okolo základnej témy pre celú saleziánsku rodinu, sna dona Bosca z deviatich rokov, ktorý v podstate predstavuje celý apoštolský program svätca mladých.

Obnoviť sa v duchovnosti, znovu objaviť prítomnosť dona Bosca vo vlastnom živote, zažiť bratstvo, uvedomiť si skutočne globálny a pestrý rozmer saleziánskej rodiny vo svete… to sú len niektoré z dôvodov, ktoré možno uviesť ako podnet na účasť na DSSR.

„Pozývam vás, povzbudzujem vás, aby ste sa zúčastnili, aby ste boli prítomní tým, že sa pripojíte zo všetkých častí sveta, ale aj tým, že prídete sem, do domu dona Bosca, na toto saleziánske sväté miesto. Čakáme na vás!“ vyzýva kardinál Ángel Fernández Artime, hlavný predstavený saleziánov a otec a centrum jednoty saleziánskej rodiny.

Video pripravené koordinačným tímom GSFS 2024 je k dispozícii v piatich jazykoch TU.

Ak sa chcete prihlásiť na Dni spirituality saleziánskej rodiny 2024, kliknite sem.

Hlavné časti programu budú preložené do slovenského jazyka a uverejnené na saleziani.sk.

Zdroj: infoans.org

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.