Bratislavský Balvan má za sebou tretí ročník

(Bratislava, 18. mája 2016) – Bouldrová lezecká súťaž pre mladých i starších zo saleziánskych stredísk na Slovensku prilákala aj tento rok do strediska Bratislava-Trnávka nadšencov pre tento šport. Druhý májový víkend bojovalo o postup do finále, v kategóriách ženy a muži, 27 lezkýň a lezcov, ktorí prichádzali v tímoch alebo ako jednotlivci.

Súťažiaci sa schádzali od piatku večera, keďže v záujme organizátorov je okrem turnaja aj vytváranie partie. Priestor na to mali počas zoznamovačiek, hier i spoločného jedla. Sobotný deň bol venovaný súpereniu o umiestnenie a prvenstvo. Cieľom zapojených bolo preliezť všetkých 30 ciest rôznej náročnosti, ktoré im pripravil skúsený lezec a organizátor súťaže Michal Chlebiš. „Celá súťaž vznikla na podnet saleziána dona Maroša Leškovského, s ktorým sme začínali liezť už na Rožňavskom Kameňáku. Povedali sme si, že by sme mohli vytvoriť niečo také aj v Bratislave, keď je tak veľký záujem. Potom sme na Trnávke dali hlavy a ruky dokopy, poprehadzovali „chyty“ a urobili sme pred troma rokmi prvý ročník. Ľudia chodia z celého Slovenska, sú radi, my sme spokojní a ideme ďalej,“ uviedol Chlebiš.

Jarného lezenia v Bratislave sa zúčastnil i 8-členný tím zo Strednej odbornej školy sv. Jozefa Robotníka v Žiline na čele s Marošom Leškovským SDB, ktorý už teraz všetkých prítomných pozval na jesenný Kameňák v Rožňave. „Teším sa, že sme mohli s chalanmi prísť, zaliezť si vo veľkom v rámci celoslovenskej súťaže, nielen ako počas pravidelných tréningov každý týždeň v Žiline. Zažili sme skvelú atmosféru a odnášame si veľa pekných zážitkov. Októbrový termín bouldrovania v Rožňave síce ešte nie je jasný, no lezecké spoločenstvo sa už má na čo tešiť,“ dodal Leškovský. Viac informácií o súťažiach alebo možnosti zapojenia, nájdete v skupine SECRET ROCK na sociálnej sieti.

Kristína ZelnáFoto: Tomáš Slezák

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.