Budúci animátori z Námestova zavŕšili svoju polročnú prípravu v Slovenskom raji

(Námestovo, 4. augusta 2021) – Prvé tri stretnutia tohtoročnej animátorskej prípravky sa odohrali online. Májové a júnové stretnutie boli už naživo, ale tú pravú atmosféru skutočnej partie zažili námestovskí deviataci pripravujúci sa za animátorov až na výlete do Slovenského raja.

Pastoračné centrum pri fare v Letanovciach sa na štyri dni od 12. do 15. júla premenilo na menší tábor pre mladých. Osemnásť deviatakov doplnili siedmi starší animátori a dvaja saleziáni.

Po zábavnom večeri a krátkej noci smerovali ďalšie kroky tejto partie cez Prielom Hornádu a Kláštornú roklinu na Kláštorisko. Pre viacerých to bola prvá návšteva NP Slovenský raj, no rebríky visiace mosty a stúpačky ponad Hornád mladých Oravcov nezaskočili. Na Kláštorisku, priamo v bývalej kaplnke kartuziánskeho kláštora z 13. stor., sa na pravé poludnie konala sv. omša. Keďže vstup do aquaparkov je v covidovej dobe komplikovaný, využili mladí otužilci cestou naspäť dary tunajšej dravej rieky.

Tretí deň bol spojený s prípravou blížiaceho sa Letného oratka, ktoré je zverené práve tejto začínajúcej animátorskej partii, a s návštevou Spišskej Novej Vsi, kde sa mladí rozdelili do piatich skupín a priamo v centre mesta súťažili v mestskej hre o miestny poklad. Večer bol spojený zasa s grilovačkou a písaním žiadostí o prijatie medzi animátorov.

Zdroj: sdbno.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.