Byť chlebom a darom pre druhých

(Veľký Biel, 5. marca 2019) – Kurzy o rozlišovaní povolania pokračujú aj na jar. Pozvanie do „domčeka pri jazere“ vo Veľkom Bieli prijala početná skupina dievčat z celého Slovenska. Na druhom kurze z dielne GPS, ktorý sa uskutočnil 22.-24. februára ich sprevádzali slová Jánovho evanjelia „Ja som Chlieb života“.

Chlieb, ktorý vonia aj sýti, ktorý nie je sám pre seba, ale sa dáva pre druhých. Chlieb, ktorý rastie z malého semienka a môže byť pokrmom pre mnohých. Tematika chleba nebola len prirovnaním, ale aj realitou. Dievčatá si mohli na vlastnej koži vyskúšať, čo všetko chutnému chlebu predchádza. „Pre mňa bol najsilnejší moment, keď sme mali pomlieť zrná na múku a boli sme bezradné, no potom sme nabrali odvahu, otvorili oči a použili sme čo sme mali. Presne ako v živote, Boh nám dáva prostriedky na skúšky života, stačí nabrať odvahu a otvoriť oči,“ podelila sa Marianka z Bratislavy.

O svojom sebadarovaním aj cez prijatie svojho materstva sa pomedzi kysnutie cesta s účastníčkami podelila Anička Baňasová so svojou rodinou. V nedeľu ďalej tému rozvinula sr. Gabika, keď poukázala na Kristovo sebadarovanie v Eucharistii, ktorá je pravým Chlebom života aj nášho povolania.

Silnou aktivitou bol pre dievčatá v sobotu popoludní moment delenia sa s chlebom. Každá so svojím bochníkom bola poslaná do nejakej rodinky v miestnej farnosti, aby poslúžila či darovala svoj čas a pozorné ucho. „Teta Marta, u ktorej bola moja skupinka, je žena, ktorá miluje Pána a je si vedomá toho, že aj ju miluje Pán. Stretnutie s ňou mi naplnilo srdce veľkou radosťou a pokojom. Ukázala mi, že staroba je krásna. Že ťa Pán neopustí ani v starobe. Že vôbec nie je divné sa radovať aj v starobe a pripomenula mi, že nemám zabúdať, tešiť sa z maličkostí,“ plná dojmov zhodnotila Marianka zo Žiliny.

Aktuálne trendové kváskovanie sprostredkoval aj tím GPS, formou symbolického darčeka. „Z tohto kurzu si odnášam kvások, ktorý mi bude pripomínať, že mám byť chlebom, darom, pre druhých,“ dodala Marianka z Bratislavy.

Už o necelý mesiac tím GPS organizuje Púť aj za moje povolanie do Mornese a Turína. Viac informácií nájdete na FB GPS saleziánky.

Tím GPS

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.