Časopis Don Bosco dnes aj o medzinárodných saleziánskych športovýách hrách

(Bratislava, 14. marca 2014) – Hlavnou témou druhého čísla časopisu Don Bosco dnes v tomto roku sú medzinárodné saleziánske športové hry PGSi  2014, ktoré sa budú konať v dňoch 30. apríla až 5. mája v Bratislave. Viac o tomto podujatí prezradí v rozhovore riaditeľ podujatia – salezián laik Radovan Rumanovič.  V rubrike zaujímavosť vám približime novú iniciatívu saleziánov spolupracovníkov pod záštitou saleziánov s názvom Family Garden. Dozviete sa ako vznikla myšlienka založiť poradenské centrum pre rodiny, aká je jeho ponuka a môžete si prečítať aj niekoľko hodnotných myšlienok hostí, ktorí sa už zapojili do projektu ako prednášatelia.   

Na dvojstrane, ktorá tradične patrí sestrám saleziánkam vám bližšie predstavíme životnú cestu sestry Magdalény Cerovskej. Ako sa dostala na misie? Ako si spomína na svoje misionárske začiatky? Ako vyzerá jej súčasná misia v Albánsku? Aj na tieto otázky nájdete odpoveď v článku s názvom Magdaléna Cerovská – slovenská Matka Terézia.

Občianske združenie Savio prichádza už po deviatykrát počas pôstneho obdobia s verejnou zbierkou Tehlička. Viac informácií o tejto pôstnej aktivite nájdete v článku delegáta pre saleziánske misie Petra Jacka. 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.