Celá saleziánska rodina v Trnave sa spojila pre dobrú vec

(Trnava, 29. marca 2016) – Neuveriteľných 2 798,39 Eur sa vyzbieralo počas Misijnej kaviarne v Trnave na Kopánke cez Kvetnú nedeľu pre verejnú zbierku Tehlička.

Saleziáni, sestry FMA, saleziáni spolupracovníci, mladé rodiny a animátori z Trnavy sa spojili, aby pomohli ľuďom v Sýrii. V nedeľu 20. marca sa konali na Kopánke tvorivé dielne spojené s Misijnou kaviarňou. Takisto bola možnosť pozrieť si videá týkajúce sa problematickej situácie v Sýrii. V saleziánskom stredisku sa tak vytvorilo príjemné prostredie, kde sa ľudia stretli a porozprávali sa pri šálke kávy či koláčiku. Deti si prišli tiež na svoje. Vytvárali krásne veci za pomoci ochotných animátoriek a sestier FMA, ktoré tieto dielne organizovali.

Výťažok zbierky poputuje na podporu saleziánskych diel v Damasku, Aleppe a Krafounde, kde poskytujú materiálnu, potravinovú a lekársku pomoc 400 rodinám a pripravujú vzdelávacie a voľnočasové aktivity pre dennodenne prichádzajúcich 2000 detí a mladých. Zbierku realizuje občianske združenie Savio.     

Zdroj: www.kopanka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.