Celoslovenský kalčetový turnaj: Putovné poháre v rukách východniarov

(Partizánske, 13. februára 2014) – Dňa 8. februára 2014 sa v Partizánskom stretli mladí zo saleziánskych stredísk, aby si zmerali sily v tradičnom, už niekoľkoročnom celoslovenskom turnaji v kalčete.

Súťažilo sa v dvoch kategóriách, mladší do 14 rokov a starší do 18 rokov. Väčšie zastúpenie mala staršia kategória, kde sa predstavili strediská: Košice, Bardejov, Poprad, Žilina s dvoma tímami, Banská Bystrica a Partizánske. V mladšej kategórii to boli: Banská Bystrica, Prešov, Poprad a Partizánske.

Celé podujatie začalo sv. omšou, ktorú doprevádzalo hudobné duo Saleziáni. Od začiatku bolo cítiť rodinnú atmosféru a samozrejme veľkú chuť zahrať si a vyhrať tradičný putovný pohár. O celý priebeh turnaja sa postarali hlavne domáci mladí a animátori z „pastorka“.

V mladšej kategórii sa vo finále stretli Prešov a Partizánske, kde Prešov potvrdil rolu favorita, keďže neprehral ani jeden zápas. Na treťom mieste skončili chlapci z Popradu, po víťazstve nad Banskou Bystricou. V staršej kategórii sa z víťazstva tešili Popradčania po víťazstve nad Žilinou, tretie miesto patrí druhému tímu zo Žiliny, ktorý zdolal Košice.

Informoval: Ľuboš Stebnický SDB

Foto: www.sos.sdb.sk

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.