Česko-Slovenské saleziánske Vianoce v Ríme

(Rím, 20. decembra 2012) – Na už tradičné vianočné stretnutie saleziánov a sestier saleziánok z Čiech a Slovenska, ktorí pôsobia alebo študujú v Ríme, prišiel tento rok aj hlavný radca saleziánov pre misie don Václav Klement.

2012_12_20_vianoce_v_rime2.jpg

V nedeľu 16. decembra hostil tradičné stretnutie český pútnický dom Velehrad. Tento raz sa nevarili žiadne "naše" vianočné pochúťky ale Velehrad ponúkol slávnostný taliansky vianočný obed z kuchyne "velehradských" sestier. Na servírovacom stole prekvapil hostí veľký kôš s darčekmi pre obohatenie duchovného života.

2012_12_20_vianoce_v_rime1.jpg

Eucharistiu v miestnej kaplnke popoludní predsedal don Václav Klement a ako radca pre misie nevynechal misijný rozmer ani vo svojom príhovore: podelil sa o zážitky z Japonska i z Afriky a poprosil aj o modlitby za personál pre misie.

Informoval: rhsdb Foto: Pavel Liškutin SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.