Cesta na východ

7.6.2017 Na letisko vo Viedni nás spolu s mojou milou Monikou, don Jožkom a jeho sestrou Gitkou priviezol Pavol Rehák. Rozlúčili sme sa a o pár hodín sme sa už s don Jožkom modlili môj prvý ruženec po rusky. A ešte trochu neskôr sme sa prechádzali po Moskovskom letisku. No neodfoť sa pri obchode Bosco 🙂 .

Na pár minút sme si ešte posedeli pri bráne č. 3, odkiaľ sme mali nastúpiť do lietadla. Keď 10 minút pred zatvorením brány ešte stále hlásili, že sa tadiaľ nastupuje na let do Novosibirska, pozreli sme si tabuľku ešte raz. Ups, zmena brány – bolo treba ísť inam, ale stihli sme to akurát.

Vychytal som skvelého spolusediaceho. Je to chirurg z okresnej nemocnice kdesi na východ od Jakutsku. Spolu sme oprášili moju ruštinu, prezreli fotoalbumy, dal mi prečítať pár svojich poviedok a trochu ma zasvätil do jakutskej kultúry. Povedal, že minulý rok vraj v tajge stretol nejakú partiu z Myjavy a ochutnal slivovicu 🙂

8.6. Na letisku sme sa stretli s otcom Mariánom a hurá na obed! V dome mládeže nás trpezlivo počkali a vrúcne privítali aj napriek meškaniu cca 45 minút. Zoznamovanie s domácimi bolo našťastie postupné, lebo už v utorok sa začal tábor v neďalekom Chomustachu, tak neboli všetci doma 🙂

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.