Cesty zrenia stoja na novej križovatke

Oščadnica, 10. decembra 2012) – Víkend plný nápadov, pracovnej atmosféry, ale aj pohody, zábavy a priateľských vzťahov posunul projekt Cesty zrenia na novú križovatku. 

Garanti a asistenti jednotlivých etáp projektu Ciest zrenia prežili spolu necelé tri dni s jedným veľkým cieľom – posunúť itineráre (podrobný plán stretiek) jednotlivých etáp dopredu. Okrem tejto hlavnej idei, ktorá prenikala všetko a všetkých, absolvovali aj piatkové otázky typu: „Ktokoľvek, kohokoľvek o čomkoľvek.“ Tento spôsob uvažovania nad každým členom tímu im mal umožniť dozvedieť sa niečo nové zo života nielen každého jedného z nich, ale aj svojich rodín, či komunít. Sobota bola naplánovaná ako vysoko pracovná a hlboko kreatívna. Úvodná prednáška, o teologickom pohľade na človeka, účastníkov podstatne vtiahla do prudkého zamyslenia sa nad etapou, ktorej sa venujú: „Naša etapa potrebuje oživiť, nabrať nového ducha, aby mohla motivovať a nažhaviť mladých dneška“, ako konštatovala jedna z garantiek. 

Popri tvorivosti zostal čas aj na oddych, sprevádzaný neformálnymi stretnutiami a rozhovormi, ktorý niektorí využili aj na prechádzky zasneženým „tvorivým ostrovom“ v aktuálnom prevedení prírodou Oščadnice. Pár informačných blokov tykajúcich sa nových správ z coreteamu a nastavovania jarných kurzov, ale i zhodnotenia  tímov etáp ako ďalej, vytvorili možnosti posúvania sa z novej križovatky rôznymi smermi. Najbližšie sa v rozdelených tímoch stretnú školitelia na prípravu jarných kurzov, už teraz prezradili, že to bude na dvoch miestach východného Slovenska: „Pozývame animátorov, s ktorými sme sa stretli na jesenných kurzoch v minulých rokoch, opäť do Svitu a Krompách, kde sa na celý víkend spoločne ponoríme do sveta našich stretkárov“ uviedol Štefan Orkuty, koordinátor projektu. 

2012_12_10_cesty_ostrov11.jpg

Informovala: Dagmara Čepelová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.