Charitatívne Vianočné trhy u saleziánov na Trnávke

(Bratislava, 18. decembra 2015) – V nedeľu 13. decembra bolo už od obeda na dvore oratória bratislavskej Trnávky nezvyčajne rušno. Konali sa totiž tradičné Vianočné trhy, ktoré tento rok niesli prívlastok charitatívne.

Organizátori si na príprave naozaj dali záležať. Stretávali sa dlhé týždne pred akciou a pracovali na tom, aby sa ľudia na trhoch cítili príjemne – aby v každom stánku našli niečo iné, aby hrala dobrá hudba, aby ponúkli zaujímavý sprievodný program a vytvorili rodinnú atmosféru v saleziánskom duchu. Návštevníci tak mohli ochutnať rozličné špeciality, porozprávať sa, vypočuť si vianočné piesne a pre deti bol pripravený zábavný program v sále.

Ponuka v jednotlivých stánkoch sa každý rok zväčšuje a rozširuje. Už tradične sa varila kapustnica, guláš, ale v ponuke boli aj rybacie špeciality či výborné klobásy. Nechýbalo varené víno, punč a stánok s koláčikmi, v ktorom bola tento rok vďaka mamičkám a babičkám naozaj pestrá a najmä chutná ponuka.Súčasťou programu bolo vystúpenie troch hudobných telies. Koledami spríjemnili atmosféru zbor Slza, detský spevokol GOSCH a zbor pod vedením Ati Šátkovej a Jura Caránka.

Charitatívne Vianočné trhy vyniesli 3 350,78 €, ktoré poputujú tým, ktorí to najviac potrebujú.

Zdroj: www.trnavka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.