Charitatívny hokej hrali aj ôsmi saleziáni

(Ružomberok 28. januára 2019) – Rehoľníci sa na charitatívnom hokejovom turnaji kňazov zúčastnili prvý raz, zo štyroch tímov skončili na treťom mieste, keď vo svojom prvom zápase zaplatili nováčikovskú daň a prehrali s tímom Košickej arcidiecézy na nulu.

V sobotu 26. januára v hokejovej hale v Ružomberku sa konal už štvrtý ročník charitatívneho hokejového turnaja kňazov. Prvý raz sa na ňom zúčastnilo aj mužstvo rehoľníkov. Medzi trinástimi hokejistami bolo osem saleziánov, dvaja kapucíni, po jednom jezuita, vincentín, verbista a redemptorista. V tíme excelovali najmä kapitán salezián Ján Fabián a provinciál kapucínov Norbert Pšenčík, ktorý v mladosti aktívne hokej hrával ako junior, s Pavlom Demitrom. V klube hrával aj salezián Milan Janák. Ideu poskladať tím rehoľníkov priniesol salezián Ján Fabián, ktorý sa na turnaji už v minulosti zúčastnil v rámci tímu Košickej arcidiecézy.

Za saleziánov hrali s číslami na dresoch: 41 Ján Fabián, 92 Peter Chodelka, 11 Pavol Kalata, 33 Patrik Mižák, 24 Pavol Pillár, 20 Peter Hitka, 8 Marek Michalenko a 87 Milan Janák. Najstarší hráč na turnaji, s mladíckym číslom 18, bol 67-ročný kapucín Ján Otruba. V bránke rehoľníkov stál kňaz Spišskej diecézy, farár z Hranovnice Michal Fecko.

Pre divákov na štadióne bola pripravená aj tombola, vzácnym hosťom turnaja bol reprezantačný brankár Ján Laco a v úvode turnaja vystúpilo so svojom bubnovou šou zoskupenie Batida. Zápasy sa hrali na dva 15-minútové polčasy, z pravidiel vypadlo zakázané uvoľnenie. Namiesto vylúčenia hráčov po faule boli samostatné nájazdy. Turnaj priniesla v priamom prenose Televízia Lux (pozri archív). Výťažok dobrovoľného vstupného (3086,65€) organizátori darovali pre krízové centrum Dorka v Ružomberku, kde pracuje aj salezián Juraj Malý. Diváci TV Lux ho moli vidieť a počuť v štúdiu v prestávke medzi zápasmi.

2019 01 28 charit-hokej1

2019 01 28 charit-hokej2Ján Fabián odpovedá na otázky redaktorky po prvom zápase.

2019 01 28 charit-hokej4

Výsledky turnaja:

1. zápas = Spiš : Banská Bystrica = 4 : 22. zápas = Košice : Rehoľníci = 3 : 0Zápas o 3. miesto = Rehoľníci : Banská Bystrica = 4 : 3Finále = Spiš : Košice = 2 : 0

Kompletná súpiska tímu rehoľníkov: 41 Ján Fábian – Saleziáni don Bosca, kňaz a učiteľ, Žilina12 Alojz Šeliga – Misijná spoločnosť sv. Vincenta de Paul, kňaz, Dobruška92 Peter Chodelka – Saleziáni don Bosca, brat koadjútor a ekonóm, Humenné44 Martin Komar – Spoločnosť Ježišova, kandidát kňazstva, Bratislava11 Pavol Kalata – Saleziáni don Bosca, brat koadjútor, Námestovo17 Martin Huk – Redemptoristi, kňaz a predstavený, Gaboltov33 Patrik Mižák – Saleziáni don Bosca, v základnej formácii, vychovávateľ na internáte, Žilina24 Pavol Pillár – Saleziáni don Bosca, kňaz, Žilina67 Norbert Pšenčík – Kapucín, provinciál kapucínov, Bratislava20 Peter Hitka – Saleziáni don Bosca, kňaz a ekonóm, Žilina8 Marek Michalenko – Saleziáni don Bosca, kňaz a učiteľ, Nová Dubnica18 Ján Otruba – Kapucín, Pezinok87 Milan Janák – Saleziáni don Bosca, direktor komunity, Bratislava Mamateyova 

rhsdb, foto: printscreen TV Lux a zasvatenyzivot.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.