Chlapci úspešne reprezentujú Slovensko na „saleziánskej olympiáde“

(Záhreb, 29. apríla 2013) – 27. apríla začali XXIV. Saleziánske medzinárodné športové hry PGSI v Záhrebe. Už tradične sa na nich zúčastňuje aj slovenská výprava, ktorú tvorí 24 ľudí z celkových 1013 účasníkov. Mladších aj starších futbalistov od Bardejova až po Bratislavu tento rok sprevádzajú saleziáni Rado Rumanovič a Peter Kvašňovský.

"Chalani si to zaslúžia po vybojovaní prvých miest na turnaji Kama Západ a po druhoma štvrtom mieste na turnaji celoslovenskej Kamy v Banskej Bystrici. Som rád, že sú to chalani z viacdetných rodín, ktorí možno nemôžu až tak rozhadzovať. Finančne nám veľmi pomohli sponzori, cez ktorých Pán Boh doprial aj skromnejším chalanom ísť hrať futbal do zahraničia," povedal salezián Vlado Plašek. Okrem sponzorov finančne prispeli aj štedrí dobrodinci.

Starší tím slovenskej výpravy už má za sebou úspešný zápas proti Belgicku – Gent 13:2. Následne vyhrali aj mladší futbalisti nad Belgickým tímom Haacht 9:2. Hry oficiálne otvorila úvodná sv. omša a atletická doborovoľná súťaž. "Večer sme mali program, ktorý pre nás pripravili priatelia z Konga. Pobavili nás hrou Ping-pong. Tešíme sa na ďalšie zápasy v skupine. Držte palce!" dodáva kapitán družstva.

Informovali: Radovan Rumanovič, Vlado Plášek

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.