Chlapci z Luníka IX. sa inšpirovali svätým Dominikom Saviom

(Košice, 1. augusta 2014) – Saleziáni na Luníku IX. usporiadali pre chlapcov tábor. Učili sa, ako sa stať svätými od Dominika Savia, stačia tri veci: byť stále veselí, mať dobrých kamarátov a plniť si svoje povinnosti. Tento návod zveril don Bosco svätému Dominikovi Saviovi a snažili sa ho žiť aj chlapci, ktorí sa zúčastnili tábora na Borde od 22. do 25. júla.

2014 07 25 chlapcensky tabor 04

Motivovaní životom mladého svätca sa chlapci zapájali do aktivít, ktoré im mali pomôcť osvojovať si jeho čnosti. Po rozdelení do skupín a výbere animátorov si chlapci vyrábali vlajky. Plánovaný program ohrozil dážď, a preto sa táborové aktivity dva dni odohrávali pod strechou. Chlapci súťažili vo vyzývačkách, kalčetovom turnaji. Vytúžený futbal si chlapci zahrali až v posledný deň, kedy sa po prvýkrát vyčasilo.

2014 08 01 lunik

Zdroj: www.lunik9.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.