Chlapci zdokonaľovali svoje športové zručnosti na hokejbalovom kempe

(Banská Bystrica, 24. júla 2020) – Letné akcie saleziánskeho strediska sú v plnom prúde. V dňoch od 13. do 17. júla sa za pomoci organizačného tímu na čele so saleziánom Petrom Jurčišinom-Kukľom uskutočnil prvý z dvoch turnusov žiackeho hokejbalového kempu tohto leta.

Noví chlapci, ale aj tí, ktorí s kempom už majú nejaké skúsenosti si mohli precvičiť, prípadne sa naučiť potrebné zručnosti v tomto športe. Zároveň mali počas tréningov možnosť lepšie si uvedomiť svoju vlastnú individualitu a takisto individualitu hráčov okolo nich.

Harmonogram jednotlivých dní mal svoju pevnú štruktúru. Ráno prebehla registrácia, po ktorej nasledoval doobedňajší tréning, po ňom svätá omša, obed, voľný program (hry a aktivity) a poobedňajší tréning. Kemp v rámci každého dňa okrem piatku prebiehal od 8:00 do 16:00.

„V stredu sme s chalanmi namiesto prvého tréningu zaradili menší výlet do prírody, kde sme sa dosýta zahrali a vybehali vďaka realizácii viacerých pohybových aktivít. Čerešničkou na torte celého kempu bol piatkový zápas účastníkov so svojimi rodičmi a trénermi, ktorým sme celý, plnohodnotne strávený a aktívny týždeň zavŕšili,“ opísal priebeh tábora jeho spoluorganizátor.

Zdroj: sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.