Chlapci zo saleziánskych stredísk urobili v Levoči bodku za prázdninami

(Levoča, 8. septembra) – Posledný augustový deň sa už po 35-krát stretli chlapci a saleziáni v Levoči na akcii Bodka za prázdninami, aby tak spoločne zakončili reťaz zážitkov, ktorá je po tohtoročných prázdninách určite poriadne dlhá.

Po registrácii nasledovala obľúbená časť programu, a to súťaž o najlepšiu scénku s názvom Grammy bodkár. Tohtoročná téma bola „Hlas volajúceho na púšti“ a v rovnakom duchu sa mali niesť aj divadelné prevedenia jednotlivých stredísk. Náročnej úlohy sa najlepšie zhostilo stredisko z Popradu a zaslúžene si prevzali putovnú cenu.

Ďalším bodom programu bolo spytovanie svedomia a možnosť prijať sviatosť zmierenia. Nasledovali zaujímavé a rôznorodé workshopy. Účastníci si mohli vybrať od médií, cez spev až po zmysel duchovného sprevádzania. Vedúci každého workshopu boli dobre pripravení na otázky ich poslucháčov a podarilo sa im objasniť všetko, čo chlapcom nebolo jasné.

Po tomto programe prišiel čas dať bodku za „Bodkou“ v podobe svätej omše, po ktorej nasledovala tradičná spoločná fotka. Poslední opúšťali Mariánsku horu Banskobystričania. S rekordným počtom účastníkov (37) si za odmenu vyslúžili obrovskú tortu.

Zdroj: sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.