Cirkev na ceste k pokore. Zamyslenie p. Zamkovského v edícii Viera do vrecka

(Bratislava, 10. júna 2022) – Cirkev je stále na ceste, je potrebné ju trvalo reformovať, prehlbovať, aby sme ako jej členovia boli čoraz autentickejší v slovách aj činoch. Edícia Viera do vrecka si pripomína slová Svätého Otca Františka v najnovšej knihe s názvom Cirkev na ceste k pokore, ktorej autorom je Michal Zamkovský, kňaz, redemptorista, známy ako ľudový misionár a misionár milosrdenstva.

Z knihy:Pápež František nám pri svojej návšteve Slovenska v septembri 2021 prakticky ukázal, ako môže a má Cirkev viesť dialóg. Celá jeho návšteva bola vlastne – jeho príhovormi, ale aj gestami – jeden veľký dialóg. Už na začiatku návštevy pripomenul, že neprišiel kontrolovať ani diktovať, ale kráčať s nami po ceste viery. Ukázal, aké je krásne stretávať sa, počúvať a deliť sa o vieru nielen s tými, ktorí sú vnútri, ale so všetkými…

Knihu s inšpiratívnym obsahom a moderným spracovaním na 72 stranách dopĺňajú ilustračné fotografie. Ročné predplatné edície si môžete objednať TU.

Hlavnou líniou edície Viera do vrecka 2022 z dielne Vydavateľstva DON BOSCO je uvažovanie o posolstvách Svätého Otca Františka, ktoré ako semienka zasial pri svojej návšteve Slovenska, aby priniesli úrodu aj v našom živote.

O autorovi:Michal Zamkovský (1948) je katolícky kňaz a člen rehole redemptoristov. Počas komunizmu absolvoval tajné štúdiá teológie a aj po tajnej kňazskej vysviacke pracoval ešte desať rokov vo fabrike. Na Slovensku je známy ako ľudový misionár a misionár milosrdenstva. Svoje misijné poslanie uplatňuje aj prostredníctvom médií. Významnú úlohu v jeho misijnej práci zohráva spolupráca s laikmi a kreovanie nových kresťanských spoločenstiev.

Viac informácií o edícii a Vydavateľstve DON BOSCO nájdete na e-shope www.donbosco.sk.

Peter Novák, Vydavateľstvo DON BOSCO

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.