Čítajte nové číslo časopisu Don Bosco dnes na november-december

(Bratislava, 12. novembra 2014) – Posledné vydanie časopisu Don Bosco dnes v tomto roku sa opäť vo svojej hlavnej téme venuje dvojstému výročiu narodenia zakladateľa saleziánov dona Bosca. Prináša krátke predstavenie Hesla pre saleziánsku rodinu na rok 2015 a tiež mini anketu členov saleziánskej rodiny, v ktorej okrem iného prezradia, čo sú ochotní spraviť pre dona Bosca k jeho narodeninám. Čo znamenal tento svätec v živote Mariána Gavendu, a prečo sa nestal saleziánom sa dozviete v jeho krátkej spomienke v rubrike dvestoročnica.

O zopár postrehov a dojmov z prvých dní vo svojom novom úrade provinciála gréckokatolíckych saleziánov na Ukrajine sa podelil bývalý provinciál slovenských saleziánov don Karol Maník v rubrike aktualita. Pod rovnakou hlavičkou sa dočítate o vzácnom saleziánovi donovi Andrejovi Dermekovi, ktorého sté výročie narodenia si pripomenieme 27. novembra. 

Uprostred časopisu prinášame fotoreportáž z Dňa vďačnosti, ktorý koncom augusta slávila slovenská saleziánska rodina v Národnej svätyni Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. V rubrike Rok Sedembolestnej sa zasa dočítate ako hodnotí Rok Sedembolestnej v Šaštíne rektor baziliky don Ján Čverčko.   

 

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.