Členovia hnutia Modlitby za kňazov prosili vo Vajnoroch za svätosť kňazských povolaní

Koncom januára sa vo Vajnoroch uskutočnila púť členov hnutia Modlitby za kňazov. Asi tridsať nadšencov sa najprv zúčastnilo svätej omše, ktorej predsedal don Jozef Luscoň, a potom prítomným predniesol prednášku o bl. Titusovi jeho synovec, Michal Radošinský. Púť bola ukončená na cintoríne, pri hrobe dona Titusa a jeho rodičov.

Koordinátor hnutia Samuel Brečka v ďakovnej reči povedal: „Relikviu blahoslaveného dona Titusa Zemana dostalo naše hnutie už dva týždne po jeho blahorečení. Dostali sme ju od dona Jožka Slivoňa, vicepostulátora kauzy blahorečenia. Saleziánom sme za to veľmi vďační a cítime, že don Titus a naše hnutie sú veľmi prepojené. Spája ich myšlienka, aby tu boli kňazské povolania, a tie aby boli sväté.“

Na radosť saleziánov táto návšteva nebola posledná. „Chceme zaviesť tradíciu a k blahoslavenému donovi Titusovi Zemanovi putovať pravidelne,“ vyjadrili sa účastníci púte.

Informoval: Jozef Luscoň, SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.