Čo hovoria mladí na Dni spirituality saleziánskej rodiny?

(Rím, Taliansko – Bratislava, 21. január 2015) – Koncom uplynulého týždňa sa v hlavnom dome Saleziánov dona Bosca v Ríme uskutočnili Dni spirituality saleziánskej rodiny, z ktorých sme vám priniesli aj niekoľko správ. Táto udalosť, ktorá sa koná pravidelne na začiatku roka, je venovaná predstaveniu Hesla hlavného predstaveného, ale dáva do pozornosti aj niektoré smery a novinky v saleziánskej rodine.

2015 01 21 zazitky z DSSR 2

33. ročníka Dní spirituality sa zúčastnili zástupcovia rôznych zložiek z viacerých krajín sveta. Medzi nimi boli aj Slováci a dokonca, na toto podujatie pomerne netradične, aj zástupkyne mladých.

„Až na samotných Dňoch spirituality som zistila, že sme tam možno jediné, ktoré nie sú členkami žiadnej zložky,“ hovorí Terka. „Najväčší zážitok mám určite z hlavného predstaveného, dona Ángela. Je veľmi bezprostredný, srdečný, s každým vie zažartovať. Pôsobí ako správny salezián – ako keby ešte pred chvíľou behal s deťmi po ihrisku. Zdá sa mi, že dobre pozná bežný život saleziánskej rodiny a túto znalosť teraz premieta aj do svojho úradu. Aj o Hesle sa vtipne vyjadril, že ho napísal krátke a jednoduché, lebo vedel, že inak by ho nikto nemal čas čítať,“ myslí si. „Raz zdôraznil, že akékoľvek máme problémy, je zakázané sťažovať sa. Čokoľvek aj zlé sa okolo nás deje, treba myslieť pozitívne a byť vďační za to, čo máme,“ spomína na jeho slová.

Katka, ktorá pracuje v Domke – združení saleziánskej mládeže, povzbudzuje animátorov: „Myslím, že aj mladí by si mali prečítať Heslo. Zvlášť teraz, keď jeho prečítanie nezaberie veľa času. Je v ňom mnoho inšpirácie.“ Na Dňoch spirituality bola už minulý rok. „Prišla som znova, pretože ma to tu veľmi zaujalo a z prednášok môžem čerpať aj vo svojej práci. Napriek tomu, že je tu zdanlivo mnoho ľudí, ktorí sú z rôznych zložiek i krajín, je cítiť, že nás všetkých spája don Bosco,“ hovorí o vyše tristo účastníkoch.

2015 01 21 zazitky z DSSR 1

Terka a Katka s hlavným predstaveným, donom Ángelom Fernándezom Artimem

tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.