Čo sa dialo v sobotu na PGSI?

(Bratislava, 7. máj 2016) – Ani v sobotu sme neoddychovali na Medzinárodných saleziánskych športových hrách. Je to presne naopak, hrali sme o postupy do finále, krajiny predstavili svoj národný program na EXPO a všetci sa spoločne večer zabavili na diskotéke.

Dnes sa na športoviskách hrali dôležité zápasy. Zajtra je totiž posledný hrací deň, preto bolo potrebné rozhodnúť, ktoré tímy budú hrať o cenné kovy. Týkalo sa to aj slovenských športovcov. Dnes bojovali a aj zvíťazili tri naše tímy: starší chlapci vo futsale, mladšie aj staršie dievčatá vo futbale. Z ich postupu sa veľmi tešíme a zajtra im budeme držať palce, aby bojovali až do konca a odniesli si čo najlepšie umiestnenie.

2016 05 07 PGSI4 1

Vo večerných hodinách sa športovci stretli na Valdoccu, kde krajiny ukázali niečo zo svojej kultúry počas programu „Expo“. Sprevádzali ich pri tom tri postavičky z loga PGSI. Po Expe ešte všetci neúnavne tancovali na diskotéke.

V nedeľu nás okrem očakávaných finálových zápasov čaká aj návšteva Viedne, neskôr sa presunieme do Unterwaltersdorfu, kde sa uskutoční záverečný ceremoniál.

tl

foto: PGSI 2016

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.