Čo sa škrepieva to sa rado vidieva.

Autorka článku Veronika Olejníková

Alebo inak povedané na začiatku cesty nenávisť, neprijatie a na konci láska. To je aj môj príbeh. Keď prišli do centra noví chalani v januári on bol medzi nimi. Na začiatku som ho veľmi nevnímala. Bolo ich tam okolo 40 a zapamätať si všetky ich mená bolo dosť náročné ale po čase sa niektoré mená hneď ľahšie pamätali. A on bol ten prípad. JOSHEP. Drzý, tvrdohlavý, protivný, provokatívny. Nemala som ho veľmi v láske ale snažila som sa ho prijať veď aj kvôli nemu som tu. On je tiež Božie dieťa aj keď niekedy som ho tak vnímať nevedela. Ale po istom čase som ho začala mať rada aj keď bol stále ten drzý, protivný Jožko. Zlom vo mne nastal keď chlapci odchádzali domov po druhom semestri a s ním aj s mamkou som čakala na matatu. Ako mamka nastupovala tak Josehp sa ku mne otočil objal ma dal pusu a povedal sám od seba ľúbim ťa (po slovensky a vedel čo to znamená). Ale najviac čo ma prekvapil bolo keď sme boli ho navštíviť v slame. Niektorí chalani sa hanbili ku nám priznať a on samozrejme tiež. Jeho mamu a miesto kde býva sme navštívili na konci našej cesty. Býva v jednej malej miestnosti s mamou a 3 súrodencami. Celý čas bol taký ostýchavý, nechcel ani rozprávať. Keď sme odchádzali tak som mu iba pozdravila dala krížik na čelo a otočila sa, že idem už preč. On ma vtedy chytil a objal. Mňa to milo prekvapilo. A mne iba pripomenul, že nie je dôležité robiť veľké veci aby nás ľudia obdivovali ale robiť úplne maličkosti lebo možno pre tieto malé veci je človek poslaný slúžiť.

Aj táto naša posledná spoločná fotka vznikla deň pred odchodom. Vtedy prišiel za mnou a len sedel v tichu a nechcel nič iba moju prítomnosť a obidvaja sme si vychutnávali náš posledný spoločný čas.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.