Cyclocross 2021 ponúkol napínavé preteky do posledných momentov

(Dubnica nad Váhom, 24. septembra 2021) – Po ročnej prestávke sa saleziánska komunita v Dubnici nad Váhom spolu s animátormi a dobrovoľníkmi rozhodla opäť usporiadať už 4. ročník cyklokrosových pretekov – CYCLOCROSS 2021. V sobotu 18. septembra sa priestranstvo za Kostolom sv. Jána Bosca premenilo na pretekársku dráhu, ktorá merala 700 m. Súťaž bola rozdelená do 5 kategórií (dievčenská, tri chlapčenské, kategória stredoškolákov, vysokoškolákov a pracujúcich).

Príprava cyclocrossu začala už v piatok poobede. Ochotní animátori spolu so saleziánmi vybudovali členitú a miestami náročnú závodnú trať, ktorá preverila aj tých najzdatnejších športovcov. V sobotu ráno organizačný tím celú akciu aj počasie vložil vo sv. omši do Božích rúk. Po jej skončení sa prípravný tím rozdelil na menšie skupiny, ktoré zabezpečovali a dohliadali na hladký priebeh celého podujatia.

Približne o 9:30 sa začali preteky. Účastníci s dávkou odvahy a adrenalínu očakávali odštartovanie svojej kategórie. Hneď na úvod sa predstavila kategória dievčat. Aj keď v tomto ročníku bola jediná dievčenská kategória, nechýbali napínavé momenty boja o výsledný čas, ktorý zohral dôležitú úlohu pri konečnom umiestnení.

Chlapčenských kategórií bolo niekoľko. V kategórii mladších chlapcov sa predstavilo veľa favoritov, ktorí bicyklovali za medailovým umiestnením. Spočiatku sa zdalo, že medailové pozície sa budú ťažko rozdeľovať. Situáciu vyriešilo posledné kolo, v ktorom zvíťazili tí, ktorí si rozumne rozložili svoje sily.

V kategórii starších chlapcov bolo napätie rovnaké. V prvom kole sa predpokladalo, že najlepší chlapci si udržia popredné priečky až do posledného kola. No v poslednom kole sa všetko zmenilo. Niektoré časy boli tak vyrovnané, že na druhom mieste sa umiestnili dvaja pretekári. Do kategórie stredoškolákov, vysokoškolákov a pracujúcich boli zaradení niektorí rodičia, saleziáni a animátori.

„Všetci prítomní si prišli na svoje. Najmenšie deti vyskúšali prekážkovú dráhu, súťažiaci zabojovali o medailové pozície a rodičia sa tešili z výkonov svojich detí. Zároveň jesenné počasie dotvorilo neopakovateľnú atmosféru a podmienky pre uskutočnenie závodu. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a už teraz ste srdečne pozvaní na ďalší ročník,“ zhodnotili organizátori.

Zdroj: saldub.sk