Ďalšie boje o body a večer adorácia – taký bol piatok na PGSI 2016

(Bratislava, 7. máj 2016) – Piatkový deň nám opäť priniesol napínavé zápasy. Večer sa športovci stretli v našom Valdoccu na Eucharistickej adorácii.

Dnešný deň bol opäť plný súbojov, tentokrát sa ale už hralo v niektorých prípadoch aj o postup. Zo slovenských družstiev sa darilo najmä futbalistkám. Dievčatá v mladšej kategórii vyhrali všetky zápasy a dúfame, že sa na tom budú rovnako aj naďalej.

2016 05 07 PGSI3 1

Kategória jednotlivcov v stolnom tenise už dnes pozná svoje definitívne výsledky. Víťazky u mladších aj starších dievčat, až na jednu belgickú výnimku, sú všetky z Poľska. U chlapcov to bolo pestrejšie. Z kategórie mladších si zlatú odnáša Česko, druhé miesto Belgicko a tretie Poľsko. U starších bol najlepší Poliak, za ním Belgičan a tretie miesto obsadil Rakúšan.

„Na ping pongu bola oproti ostaným ihriskám pokojná atmosféra, ale išlo to rýchlejšie. Myslím, že si dobre zahrali chlapci aj dievčatá. Boj o miesta bol ozaj napínavý,“ povedala Laura Belušková, zlatá víťazka z PGSI 2014 aj 2015, ktorá bola tento rok hlavnou asistentkou za stolný tenis. Zajtra pokračuje stolný tenis štvorhrami.

2016 05 07 PGSI3 2

Po zvyčajnej zábave na Valdoccu sme ho dnes večer premenili aj na miesto adorácie. V priamom prenose televízie Lux sa športovci mali možnosť takmer na hodinu stíšiť. Adoráciu viedol provinciál Ukrajiny don Karol Maník a hudobne ju doprevádzal mládežnícky zbor zo strediska na Miletičovej. Hlavná téma sa odvíjala od podobenstva o márnotratnom synovi.

Po adorácii mladých povzbudil svojím svedectvom Juraj Práger, ktorý napriek strate svojho zraku dokázal, ako hovorí aj motto hier, veriť až do konca a zdolať vrch Mont Blanc.

2016 05 07 PGSI3 3

Zajtra nás, veríme, čakajú ďalšie zaujímavé zápasy. Večer sa športovci opäť stretnú v hale Elán, kde krajiny predstavia program, ktorý si pre ostatných pripravili a tiež sa budú môcť po náročných zápasoch zabaviť na diskotéke.

tl

foto: PGSI 2016

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.