Dávid – ten, ktorý bojoval s obrom…

(Michalovce, 3. septembra 2013) – Počas tretieho augustového týždňa prebiehal v Michalovciach prímestský tábor. Saleziánske stredisko sa spolu s bratmi saleziánmi, sestrami saleziánkami, animátormi a deťmi prenieslo do čias Starého zákona. Spoločne sa snažili odkryť tajomstvo odvahy malého Dávida, ktorý premohol mocného Goliáša.

Prvý deň hrdina tábora hľadal super stádo. Deti sa usilovali plniť mnohé úlohy a popritom sa v skupinkách lepšie spoznať. V utorok si mali možnosť vyskúšať mnohé remeslá a poobede sa preniesli do netradičnej školy, v ktorej sa tak ako Dávid snažili stať zbrojnošmi. Po úspešnom zdolaní všetkých úloh ich čakali výučné listy a krásne táborové tričká. Streda sa niesla v duchu prípravy a samotných bojov s Goliášom, kde sa deti naučili, že aj malí a slabí dokážu pomôcť veľkým a silným. Štvrtý deň tábora musel hlavný hrdina utiecť pred kráľom Saulom do púšte, no nechcel ísť sám. Preto sa celý tábor vybral s Dávidom do stropkovskej zoo, kde mu pomáhali vybrať si to správne zvieratko, ktoré by ho na jeho ceste sprevádzalo. Posledný deň tábora priniesol stopovačku alebo skôr hľadačku skrytého Dávida.

Zakončením tábora bola slávnostná svätá omša za účasti rodičov detí, po ktorej nasledoval program, ktorý pozostával z tomboly, prezeraní fotiek a videí. Vďaka patrí všetkým, ktorí pomohli pri príprave tábora – modlitbou či materiálne. No najväčšia vďaka patrí Pánu Bohu za ochrannú ruku, ktorú držal nad účastníkmi po celý čas tábora.

Informovala: Marienka Moravčíková

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.