Deň farnosti v Banskej Bystrici spojil vyše 1000 ľudí

(Banská Bystrica, 30. mája 2017) – Sviatok Panny Márie Pomocnice si v banskobystrickom stredisku nikto nevie predstaviť inak ako deň farnosti. Akcia, spájajúca viac ako 1 000 obyvateľov Sásovej, si aj tento rok našla v kalendári mnohých svoje miesto.

Slávnostný kazateľ don Peter Štellmach, sásovský rodák, počas kázne pripomenul, aké dôležité je nielen vedieť, ale aj precítiť prítomnosť Panny Márie v živote každého človeka. „Jedna vec je pochopiť jej prítomnosť rozumom, ale dôležité je to prijať do svojho srdca. Až potom môžeme dôverovať Márii, ktorá môže vyprosiť u Ježiša všetky naše prosby. Ako sa v Písme píše, urobte všetko, čo vám povie,“ zdôraznil na záver kázne.

Deň farnosti nebol len o ďakovnej svätej omši. Deti si prišli na svoje pri plnení rôznych úloh. Za ich splnenie si mohli v obchodíku zameniť zarobené žetóny za rôznorodé vecné ceny. Dospelí mali možnosť, okrem spoločného obedu, posedieť si pri šálke kávy či piva alebo sa občerstviť pri koláčiku.

Popri tom všetkom sa ľudia dozvedeli viac o spoločenstvách, ktoré fungujú v stredisku, či mohli adorovať pri vyloženej oltárnej sviatosti v kostole. Množstvo Sásovčanov zažilo krásny nedeľný deň, na ktorý budú ešte dlho spomínať.

Pozrite sa, ako oslávili sviatok Panny Márie Pomocnice v iných saleziánskych strediskách:Dubnica nad Váhom SabinovPrešov

Zdroj: sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.