Desiatky chlapcov upevňovali svoju miništransktú identitu na tábore Tymian

(Škutovky, 8. augusta 2019) – V dňoch 28.7. – 3.8. sa v rekreačnom zariadení Škutovky pri Liptovskej Osade uskutočnil už 22. ročník celoslovenského miništrantského tábora TYMIAN. Okolo 130 chlapcov sa formovalo v duchu témy: Svätý Juraj a sedem hláv draka.

„Z histórie vieme, že svätý Juraj sa popasoval s akýmsi drakom – zlom a ochránil od neho princeznú i ďalších ľudí. Tento príbeh sa dá pretransformovať aj do nášho sveta. Aj v našom okolí sa nachádzajú jaskyne, v ktorých sídli „drak“ – zlo, ktoré treba zlikvidovať. Ale aj sám človek sa môže zmeniť na draka, ak nechá zmocnieť svoj egoizmus. Miništranti sa učili, ako účinne bojovať s týmto drakom – zlom, a to v sebe aj vo svojom okolí. K tomu im slúžili tematické prednášky, obnovy, modlitby ale aj rôzne hry, práce, súťaže, miništrantské a apoštolské aktivity v Ružomberku,“ opísal tábor jeho spoluorganizátor Juraj Polčic.

„Na tábor sa vždy teším, lebo tu nájdem skvelých kamarátov a tiež sa mi páči ako sú zladené hry, katechéza a modlitby. Nič nechýba a ničoho nie je veľa. Je to také naše. Chlapčenské i miništrantské zároveň,“ povedal jeden z pravidelných účastníkov Tymianu.

Informoval: Jozef Luscoň SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.