Desiaty ročník Rožňavského Kameňáku je za nami

(Rožňava, 19. októbra 2016) – V polovici októbra sa uskutočnil jubilejný ročník celoslovenskej lezeckej súťaže Kameňák, ktorý každoročne organizuje saleziánska komunita v Rožňave v spolupráci s mladými talentami a nadšencami pre tento šport. Adrenalínové zápolenie prinieslo svojich víťazov hneď v niekoľkých kategóriách.

Súťažiaci z celého Slovenska prichádzali v polovici októbra na víkendový turnaj v lezení s viacerými cieľmi. Okrem zmerania síl a skvelej atmosféry sa mnohí tešili na stretnutia, keďže si za uplynulé desaťročie vytvorili priateľstvá, ktoré mohli aj tentoraz utužovať. Organizátori tento rok dokonca pridali novú kategóriu DETI, ktorej sa zúčastnili lezci do 13 rokov.

V úvode sa  všetci spoločne rozcvičili a vypočuli si základné pravidlá súťaže. Nechýbali ošetrovatelia, ktorí zabezpečovali lekársku starostlivosť a návštevníkom i účastníkom ponúkli vyšetrenie krvi. V dopoludňajších hodinách prebiehala kvalifikácia, z ktorej sa do popoludňajšieho finále prepracovali najlepší lezci s najvyšším počtom bodov. Tí následne bojovali o prvenstvo. „Vládla tu príjemná atmosféra, súťažiaci boli naozaj veľmi snaživí a každý sa snažil získať čo najviac bodov. Do lezenia sa zapojili  starší  aj mladší lezci, pre ktorých boli pripravené primerané podmienky. Súťaženie prebiehalo v dobrej a žičlivej atmosfére,“ uviedol vychovávateľ zo SOŠ sv. Jozefa Robotníka Peter Boško SDB, ktorý sprevádzal skupinu lezcov reprezentujúcich školu. Po veľkolepom finále sa všetci presunuli do miestneho saleziánskeho domu, kde ukončili súťaž slávnostným vyhodnotením a odovzdaním cien. „Prihlásilo sa nám krásnych 100 účastníkov. Bohu vďaka za všetkých, ktorí prišli. Boli úžasní a Boh to celé požehnal. Nech jeho milosť prúdi všade tam, kde sa teraz nachádzajú,“ uzavrel organizátor Maroš Leškovský SDB. Najbližšie sa slovenská saleziánska lezecká komunita stretne na jar počas ďalšieho ročníka bratislavského Balvanu.

Kristína Zelná

Foto: Matúš

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.