Deťom z košickej Kalvárky sa podarilo polepšiť pirátov

(Košice, 11. júla 2019) – V dňoch 1. – 6. júna sa mladí zo saleziánskeho strediska Košice – Kalvária zúčastnili pobytového tábora vo Viničkách. Zažili námornícku atmosféru, plavili sa, bojovali proti pirátom a nakoniec vykopali vytúžený poklad!

Hneď na úvod čakalo deti pestré privítanie, kde mohli ochutnať „morské plody“ a spoznať táborovú hymnu. Predtým, ako sa vydali na plavbu, museli postaviť svoju loď a pripraviť sa na náročnú výpravu, preto boli všetky aktivity sústredené na tento cieľ.

Stredajšie poobedie si deti spestrili vodnými hrami, ktoré skončili spontánnou oblievačkou. Posádky na čele s kapitánmi boli odhodlané vydať sa hľadať poklad na ostrov. Situáciu však náhle skomplikovali piráti, ktorí večer začali svoju tyraniu. Po prehliadke kajút pokračoval program nočnou hrou.

Ráno malých námorníkov čakal drsný budíček a ešte drsnejšia rozcvička. Piráti ich donútili napomôcť im pri hľadaní pokladu, a tak sa vydali na plavbu spolu s nimi. Po neúspechu sa postupne na palube začali šíriť myšlienky o vzbure proti pirátom. Vo štvrtok večer boli deti prekvapené, pretože od nich dostali odmeny za ich snahu. Piráti si však z detí vystrelili a darovali im namiesto Nutelly blato a namiesto sirupu ocot.

Námorníci boli rozhodnutí, že v piatok sa pokúsia pirátov zvrhnúť. A tak sa po jednom-dvoch postupne v noci vytratili z paluby a stretli sa s Benom Gunnom, ktorý prezradil, že vie, kde je ukrytý poklad. Navyše sa dohodli na tajnom hesle, ktoré malo rozpútať vzburu. To sa aj podarilo nasledujúci deň v striekačkovej vojne.

Následne prebehol súd pirátov. Deti sa voči nim zachovali milosrdne a rozhodli sa im odpustiť, ak sľúbia, že sa polepšia. Piráti túto príležitosť využili a skutočne sa zmenili. Svoj sľub spečatili podpisom a prísahou hlavnému kapitánovi lode. Následne sa deti vybrali hľadať poklad, ktorý sa im podarilo vykopať.

Večer ich čakala veľká oslava pri príležitosti objavenia pokladu, ktorá sa nemohla zaobísť bez kokteilov a tradičnej „Glova show“. V sobotu boli námorníci smutní, že sa tábor už končí, ale tešili sa aj na svoje rodiny doma.

Zdroj: kalvarka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.