Deviatnik pred sviatkom dona Bosca

Milí priatelia dona Bosca!V tomto roku si pripomíname 200. výročie narodenia dona Bosca. Narodil sa 16. augusta 1815 v Morialde, miestnej časti patriacej do Castelnuovo d´Asti. V deviatich rokoch mal sen, ktorý poznačil jeho budúcnosť. Sníval sa mu viackrát, a on sám celý život z neho čerpal.

Aj my máme sny. Sú však niekedy nejasné, neuchopiteľné, nevieme ich ovládať.  Ich naplnenie závisí od množstva vecí, ktoré často nemôžeme ovplyvniť. No sú veci, ktoré môžeme zmeniť a ktoré môžu dať našim snom konkrétnu podobu. Najprv treba však snívať!Počas týchto deviatich dní vás pozývam na snívanie s donom Boscom. Zistiť, o čom sníval on, a možno aj spoznať to, o čom sníva každý jeden z nás.

Nasaďme si teda okuliare a vydajme sa na cestu sna, ktorý zmenil donovi Boscovi život. Ak budeme mať otvorené srdce, môže zmeniť aj náš život!  

František Kubovič SDB

1. deň    2. deň    3. deň    4. deň    5. deň   6. deň    7. deň    8. deň    9. deň

e-kniha

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.