Deviaty ročník Mediálnej školy je otvorený

(Bratislava, 22. septembra 2017) – Mediálna škola už po deviatykrát prijíma do svojich radov všetkých, ktorí sa chcú vzdelávať v oblasti médií. Dvojročný cyklus neformálneho vzdelávania sprostredkuje Laura, združenie mladých v spolupráci so skúsenými školiteľmi. Novinkou tohto ročníka je akreditácia projektu Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Projekt Mediálna škola zahŕňa v sebe štyri kurzy v rozmedzí dvoch rokov. V prvom ročníku je pre záujemcov pripravený kurz žurnalistiky pod názvom VIDÍM, v ktorom sa mladí mediálnici dozvedia viac o tvorbe textov. Na jarnom kurze ŽIJEM sa zas posunú ďalej v tajoch fotografie. Druháci sa podučia tvorbe v grafickom prostredí na kurze TVORÍM a na záverečnom absolventskom kurze DÁVAM, zavŕšia svoje mediálne štúdiá tvorbou krátkeho videa.

Každý kurz zastrešujú organizátori z mediálneho tímu a profesionálni lektori priamo z praxe – novinári, fotografi, grafici či kameramani. Registračný poplatok je 40€ za kurz a zahŕňa v sebe náklady na ubytovanie, stravu, materiál a lektorov. Samotné kurzy sa uskutočnia na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline a sú určené pre študentov stredných a vysokých škôl.

Od decembra 2016 sú všetky štyri kurzy plne akreditované MŠVVŠ SR. „Je to novinka, na ktorú sme hrdí a za ktorú vďačíme aj predošlým organizátorom, ktorý stáli pri zrode tohto projektu. Mladým môže akreditovaný certifikát výrazne zlepšiť ich osobný profil pre úspešné uplatnenie sa v mediálnej sfére,“ vysvetľuje jedna z organizátoriek Katarína Berešová FMA.

Termíny kurzov:

VIDÍM (žurnalistika) 10.-12.11.2017

TVORÍM (grafika) 27.-29.10.2017

ŽIJEM (fotografia) 13.-15.4.2018

DÁVAM (video) 20.-22.4.2018

Na Mediálnu školu sa prihlasujte do 10. októbra 2017 prostredníctvom formulára.

Zdroj: www.medialnaskola.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.