Dievčatá na kurze GPS hovorili o osobnej misii

(Nitra, 25. marca 2015) – Trojdňového kurzu GPS sa naposledy zúčastnilo 14 dievčat. V prostredí diecézneho pastoračného centra pod hradom v Nitre spoločne hovorili o osobnej misii.

Sedemčlenný organizačný tím si pre skupinu pripravil pestrý program. V rámci témy Ja som chlieb života bolo jednou z aktivít upečenie vlastného chleba. Neskôr ho dievčatá rozdávali v rómskej osade na Orechovom dvore a v rodinách na sídlisku Klokočina v Nitre. „Toto som ešte nezažila. Úžasná skúsenosť podeliť sa v rodinách s chlebom,“ vyjadrila jedna z účastníčiek. Chlieb sa v živote veriaceho človeka spája s Eucharistiou. O premieňaní chleba života a vlastnej ceste povolania porozprávala účastníčkam sr. Gabriela Baňasová.

2015 04 GPS 3

Počas rozprávania o osobnej misii hovorili sr. Paulína Mäsiarová a Anna Baňasová o úlohe a poslaní ženy dnes. Silné svedectvo o misii v Pakistane rozpovedal salezián Ladislav Miko. Aj účastníčky predstavili svoju misiu – rodinu, oratko, prácu – rôznym spôsobom, cez prezentácie, symboly, rozprávanie.

Na záver jedna zo spätných reakcií na podujatie: „Ďakujem vám za tento víkend. Verím, že mi dá ešte veľa, keď si všetko spätne uvedomím. Najviac sa mi páčila prednáška o poslaní ženy dnes. Vaše príbehy sú inšpiratívne a som rada, že som si ich mohla vypočuť.“

2015 04 01 GPS 1

Najbližšie stretnutie GPS ponúka duchovné cvičenia na Banskej Belej v polovici júna 2015. Cieľom kurzov je spoločne vytvoriť priestor pre účinnejšie naslúchanie srdcu a tak napomôcť ceste rozlišovania a sprevádzania akéhokoľvek povolania. Organizačný tím tvoria manželia, animátorky a sestry saleziánky.

2015 04 GPS 2

Viac o kurzoch GPS tu.

Zdroj: mt, www.salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.