Dievčatá predviedli na Domčacupe obetavé zákroky

(Bratislava, 17. mája 2013) – V sobotu 11.mája sa stretli dievčatá zo stredných škôl na volejbalovom turnaji v stredisku Bratislava-Mamateyova. Turnaj sa konal pri príležitosti osláv sviatku Márie Dominiky Mazzarellovej. Zúčastnili sa ho tímy zo stredísk Dolný Kubín, Banská Bystrica, Dubnica nad Váhom, Trnava a dva tímy z Bratislavy Kremnickej.

Turnaj sme odštartovali duchovne, a to svätou omšou. Hralo sa do dvadsaťpäť podľa oficiálnych pravidiel volejbalu pre šesť hráčok v dvoch skupinách. Zápasy boli zo začiatku pomerne jednoznačné. To sa zmenilo vo štvrťfinále a pokračovalo to tak až do nádherného finále. Medzitým si mohli dievčatá pochutnať na výbornom obede. Na ich tvárach bola stále vidieť chuť hrať čo najlepšie. Nádherné akcie sa nedali prehliadnuť a niekedy to boli skutočne obetavé zákroky pre záchranu lopty. Víťaz však môže byť len jeden a ním sa stalo družstvo BA- Kremnická A Team Bananas, čo boli staršie hráčky. Víťazstvo získali už po druhý raz, no zaslúžene. Po finálovom zápase nasledovala novinka v podobe exhibičného zápasu medzi tímom víťaziek a tímom zloženého zo sprievodných osôb dievčat a rozhodcov. Bolo to pekné a zábavné ukončenie turnaja. Prvé tri tímy postupujú na celoslovenské finále do Banskej Bystrice.

 

Celkové poradie:

1. BA – Kremnciká Team Bananas

2. Dolný Kubín

3. Banský Bystrica

4. Dubnica nad Váhom

5. Trnava

6. BA – Kremnická B

 

Informovala: Anna Vlasáková

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.