Dievčatá si zmerali sily v celoslovenskom florbalovom turnaji

(Banská Bystrica, 2. mája 2018) – V banskobystrickom Salezku to v dňoch 20. – 21. apríla žilo. Na celoslovenský dievčenský florbalový turnaj zavítalo sedem tímov. Zastúpenie mala západná, východná, ale i stredná časť krajiny.

V piatok sa akcia začala spoločnou svätou omšou a pokračovala v bare, kde sa podávali americké zemiaky a hotdogy. Deň bol ukončený spoločnou modlitbou. V sobotu ráno sa začal samotný turnaj. Hráčky boli oboznámené s pravidlami a hrou fair-play. Zápasy boli väčšinou vyrovnané, často aj dosť napínavé.

V športovom areáli vládla napriek nerozhodným súbojom skvelá atmosféra. Dopĺňala ju rytmická hudba a komentátor. Svojou prítomnosťou potešila prítomných aj účasť členov predsedníctva občianskych združení Laura a Domka.

Víťazom turnaja sa stal tím dievčat z Dubnice nad Váhom. Banská Bystrica sa umiestnila na druhom mieste.

Zdroj: www.sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.