Dievčatá z celého Slovenska si zmerali sily vo vybíjanej

(Dubnica nad Váhom, 26. februára 2019) – Medzi obľúbené športy žiakov určite patrí vybíjaná. Keďže sa združenie Laura snaží vychádzať mladým v ústrety, aj tento rok sa v dňoch 22.-23. februára uskutočnil turnaj vo vybíjanej. Dievčatá od 5.- 8. ročníka ZŠ sa v Dubnici nad Váhom stretli už po štvrtýkrát.

Príležitosť zasúperiť si využili tímy z Trnavy, Košíc, Dubnice nad Váhom, Banskej Bystrice a Dolného Kubína. Turnaj sa začal mládežníckou sv. omšou v piatok v kostole sv. Jakuba. Aj keď bol oficiálny začiatok naplánovaný až na sobotu, pre veľké odhodlanie dievčat, vedúci podujatia Juraj Bartoš presunul prvé tri zápasy už na piatok večer.

Ďalší deň opäť začal rannou sv. omšou v kaplnke základnej školy. Po nej sa všetky tímy presunuli do športovej haly bývalej ZŠ, kde sa už naplno roztočil kolotoč zápasov. Hralo sa v súťaživej, no pokojnej atmosfére, v duchu fair play. Družstvá sa navzájom povzbudzovali. Bolo počuť skandovanie, krik, hudbu a nechýbalo ani rapkanie rapkáčov.

Dievčatá odohrali celkovo 25 zápasov. Prvé miesto obhájili Košičanky, po nich nasledovali dievčatá z Trnavy a tretie miesto obsadil Dolný Kubín. Každý tím dostal po turnaji sladké odmeny, vecné ceny a diplom. Pre prvé tri miesta nechýbali, samozrejme, medaily.

Okolo štvrtej hodiny popoludní, po spoločnej fotke a lúčení, sa už každý tím vydal na viac či menej dlhú cestu domov.

Zdroj: saldub.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.