Dievčatá z Košíc stihli počas jarných prázdnin cestu okolo sveta

(Košice, 9. marca 2018) – Mladí z košického strediska Kalvária strávili jarné prázdniny na táboroch. Zasnežená krajina a ticho lesa dodali ich voľným dňom strávených na chatách tú správnu atmosféru.

Štyri chlapčenské stretá sa začiatkom prázdnin vydali na dobrodružnú výpravu. Ich cieľom bola tajomná chata v ďalekom lese. Celý tábor sa niesol v tematike presúvania v čase. Chlapci sa deň čo deň ocitali v inom období dejín ako napríklad: Partizánsky odboj, Futuristický boj proti krvilačným veveričkám alebo obdobie križiackych výprav.

Nechýbala nočná hra, túra naprieč lesom, spoločná sánkovačka, šmýkačka či lopárovačka. Duchovným sprievodcom celej akcie a zároveň hlavným kuchárom bol salezián don Dušan Vilhan.

Dievčatá strávili prvé dni voľna na Mega-chatovačke, ktorá sa konala na chate Borda pri Košiciach. Každý deň sa ocitali na inom kontinente, kde spoznávali novú kultúru a plnili rôzne úlohy. Večery si spestrovali módnou prehliadkou či pyžamovou párty a na chvíľu sa dokonca vžili do úlohy animátoriek. Po dobrodružnej ceste okolo sveta sa v pondelok vrátili naspäť do svojich domov.

Zdroj: kalvarka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.