Dievčenský karneval priniesol radosť na Luník IX

(Košice/Luník IX, 23. februára 2023) – Po trojročnej prestávke sa do saleziánskeho strediska na Luníku IX vrátili masky všetkých typov, aby spoločne oslávili záver fašiangovej sezóny.

Masky tohto roku boli veľmi pestré od rôznych princezien, zvieratiek až po historické postavy. Dievčatá zo všetkých stretiek sa spolu mohli stretnúť, zatancovať si a zasúťažiť si. O výzdobu miestnosti, hudbu, súťaže a prípravu občerstvenia sa postarali tentokrát nielen animátorky, ale aj staršie dievčatá zo stretiek.

„Piatkový karneval dievčat sa niesol v skvelej atmosfére, takže sme ho museli o polhodinu predĺžiť. Dievčatá zo stretiek všetkých vekových kategórií sa neskupinkovali, ale vytvorili skvelú partiu, ktorá sa preniesla z karnevalu do kostola a po svätej omši naspäť do strediska, kde mnohé zostali, aby pomohli upratať a dať veci do pôvodného stavu,“ zhodnotili podujatie organizátori.

Dodávajú, že všetkým dievčatám sa akcia Karneval veľmi páčila a už sa nevedia dočkať ďalšej spoločnej aktivity.

Zdroj: lunik9.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.