Dlhoočakávané DVD vychádza k Roku viery

(Bratislava 4. okóbra 2012) Film Ján XXIII. – Láskavý pápež v slovenskom znení vychádza prvýkrát na DVD pri príležitosti otvorenia Roku viery. Pri tejto príležitosti pozýva aj Svätý Otec Benedikt XVI. hlbšie porozumieť základom našej viery a obnoviť sa v horlivosti novej evanjelizácie. S tým súvisí aj návrat k učeniu Druhého vatikánskeho koncilu, ktorý sa začal práve za pontifikátu pápeža Jána XXIII.

Snímka zachytáva príbeh celoživotného priateľstva troch mužov. Jeden z nich je neskôr vymenovaný za kardinála, druhý je exkomunikovaný a tretí sa stane nezabudnuteľným pápežom. Zoznamujeme sa so životnou cestou Angela Roncalliho, ktorý si zvolí meno Ján XXIII. Film rovnako odkrýva zákulisie voľby pápeža a v neposlednom rade predstavuje atmosféru Druhého vatikánskeho koncilu.

Bob Hoskins v hlavnej úlohe presvedčivo stvárňuje pápeža, ktorý si získal srdcia ľudí jednoduchým úsmevom a šibalským pohľadom. Na slovenskom znení sa podieľali tí najlepší slovenskí herci na čele s Dušanom Jamrichom, ktorý prepožičal svoj hlas Jánovi XXIII.

DVD Ján XXIII. – Láskavý pápež si môžete objednať na http://www.donbosco.sk/tovar/dvd-jan-xxiii-laskavy-papez , kde si môžete pozrieť aj trailer k filmu.

121004_janxxiii.jpg
Informoval: Ján Miško

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.