Dni spirituality budú tento rok online

(ANS, Rím, 12. januára 2021) – Od piatku 15. do nedele 17. januára sa budú konať už po 39-ty raz Dni spirituality saleziánskej rodiny. Tentoraz online spôsobom. Do začiatku týždňa bolo zaregistrovaných cez 5000 účastníkov. Registrovať sa dá na tejto adrese.

Program Dní spirituality bude prebiehať v piatok a sobotu v dvoch blokoch: prvý spoločný, ktorý bude spoločný pre celý svet oba dni od 13.00 do 15.30 SEČ, a ďalší regionálny v rôznych časoch.

Spoločný program otvorí v piatok 15. januára o 13.00 spoločná modlitba a predstavenie Hesla na rok 2021, slovo bude mať hlavný predstavený don Ángel Fernández Artime. Po ňom sa prihovorí Mons. Derio Olivero, biskup z Pinerola. Túto spoločnú časť programu bude online prináša agentúra ANS na facebook-u a na YouTube.

V sobotu 16. januára bude spoločný program pokračovať opäť od 13.00, slovo dostanú rôzne zložky saleziánskej rodiny zo sveta.

Program podľa jazykových/regionálnych skupín bude prebiehať takto:

– pre taliansku jazykovú skupinu od 17.30,- pre francúzsku a anglickú skupinu od 16.00,- pre španielsku od 18.00- a pre portugalskú od 9.00 soboty ráno.

Nedeľný program má len spoločnú časť pre všetkých; je ňou slávenie záverečnej eucharistie od 12.30, predsedá hlavný predstavený don Artime.

„Je to prvý raz, čo organizujeme podujatie takýmto spôsobom – vysvetľuje delegát hlavného predstaveného pre saleziánsku rodinu don Joan Lluís Playà a dodáva, že – na centrálnej úrovni je dôležitá technická spolupráca ANS a provincie IME ale je to tiež veľa dobrovoľníkov rôznych zložiek saleziánskej rodiny.“

Registrovať sa na program možno cez formulár na tejto adrese: https://forms.gle/A1ggigBkfkCdwr2S6.

ANS, rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.